نانو پلیمر جایگزین قدرتمند ایزوگام
ایران کنزو
این سایت به فروش میرسد

۱۱ درسی که هر عکاسی باید بداند

در حرفه ی عکاسی نکات ساده و ابتدایی وجود دارد که هر عکاسی برای حرفه ای شدن باید آن ها را رعایت کند . دانستن این نکات ساده برای دیگر افراد خالی از لطف نیست و کمک زیادی به بالا بردن کیفیت عکس های آن ها می کند . اگر به عکاسی علاقه دارید و می خواهید حرفی برای گفتن داشته باشید و یا مانند خیلی از افراد در تفریح , گردش و . . . با دوربین تان از خود و مناظر اطراف عکس بگیرید , با رعایت این نکات از اشتباهات ابتدایی که ممکن است برای تان گران تمام شود , دوری کنید . برخی از این نکات برای مهاجرت از آماتور بودن به حرفه ای بودن است

۶. درس ششم :
در مجالس عروسی دوربین ها و لنز های اضافه داشته باشید .

درس ششم : آماده کردن وسایل مورد نیاز

درس ششم : آماده کردن وسایل مورد نیاز

اگر شما وظیفه ی عکس برداری از یک مجلس عروسی را بر عهده گرفته اید و قصد دارید حین عکس برداری از عروس و داماد به آنان درخواست دهید تا صحنه ای را ” دوباره ” انجام دهند و یا اینکه از آنان بخواهید ” صبر ” کنند تا شما لنز و یا دوربین تان را تعویض کنید , دراین شرایط شاید عروس و داماد همکاری با میلی از خود نشان ندهند . آن ها می خواهند بهترین روز خود را با لذت هر چه تمام بگذرانند و انتظار دارند که شما هر اتفاقی که می افتد به عکس برداری خود ادامه دهید .
دوباره عکس گرفتن گزینه ی خوبی نیست . پیشنهاد می شود که اگر شما وظیفه ی عکس برداری از چنین مراسمی را بر عهده دارید , پس به همراه داشتن , آماده بودن و استفاده از ابزار ( به اصطلاح ” پشتیبانی ” ) نیز بر عهده ی شماست .

۷. درس هفتم :
از پیش , مکان های مناسب برای عکس برداری از نوعروسان را پیدا کنید .

درس هفتم : پیدا کردن مکان مناسب عکسبرداری

درس هفتم : پیدا کردن مکان مناسب عکسبرداری

همه ی مناظر خوبی که بیشترین جذابیت و بهترین نور دهی را دارا هستند , قبل از ” روز بزرگ ” و یا نهایتا , ابتدای جشن پیدا کنید . حتی اگر پیش بینی می شود هوای خوب و متعادلی را در روز جشن در پیش رو دارید , فکر منطقی این است که مکان های مناسبی را برای هوای آفتابی و گرم یا در شرایطی چون باد تند و رگبار در نظر داشته باشید .
از قبل اطمینان حاصل کنید در مکان های شناسایی شده , اجازه هرگونه تغییرات , قرار گیری لوازم و در صورت لزوم نوردهی مصنوعی مناسب را دارید . در این صورت شما می بینید که خیلی حرفه ای تر از زمانی عمل کرده اید که سردرگم شده اید و با عروس و داماد به دنبال مکانی مناسب برای گرفتن عکس می گردید .

۸. درس هشتم :
سه پایه ای مناسب بخرید .

درس هشتم : خرید سه پایه مناسب در صورت نیاز

درس هشتم : خرید سه پایه مناسب در صورت نیاز

امروزه اگر می خواهید از تک تک پیکسل های سنسور دوربین تان استفاده ببرید , روی وسایل با ارزش سرمایه گذاری کنید . بهر حال در تصمیم گیری خرید یک سه پایه از میان مدل های موجود , عجله نکنید .
ابتدا فکر کنید و بنا به نوع عکاسی تان , جایی که از آن استفاده می کنید و چگونگی حمل و جابه جایی آن را در نظر بگیرید و به این فکر کنید که آیا اصلا احتیاجی به آن هست یا خیر !
اگردر نظر دارید سه پایه ای برای منزل و یا استدیو تهیه نمایید , سه پایه می تواند بزرگ و سنگین باشد , چون نیازی به جابه جایی آن نیست . اما اگر برنامه ی سفری طولانی به مناطق عکاسی دور دست دارید , مسلما شما چیزی کوچک تر و سبک می خواهید . سه پایه های کوچک و سبک راحت تر پیدا می شوند ولی باید بدنه و پایه های محکمی برای نگاه داری دوربین تان داشته باشند تا در باد های تند تا حد امکان همچنان استوار در جای خود باقی بمانند و این می تواند قیمت آن ها را بالا ببرد . به کم هزینه کردن قناعت نکنید و خود را از داشتن تصاویری عالی محروم نسازید و سه پایه ای خوب بخرید .
اگر می خواهید از سه پایه تان در ساحل , یا شاید هم در آب دریا , استفاده کنید , آن وقت ملاحظه می کنید که تمرکز و سرمایه گذاری روی مدلی که طراحی شده تا در وضعیت های ناگوار هم کارایی داشته باشد و مانع از ازهم پاشیدن پایه ها در آب دریا شود , چقدر به سود شماست . شاید ارزان نباشد ولی ممکن است تنها سه پایه مورد نیاز همیشگی شما باشد .

۹. درس نهم :
بهترین فلش .

درس نهم : خرید بهترین فلش

درس نهم : خرید بهترین فلش

بیشتر عکاسان مشتاق در مورد نحوه ی استفاده از فلش در عکس های شان نگران هستند . حرفه ای ها و عکاسان پرمخاطره از فلش استفاده ی بسیاری می کنند , چون که به سوژه هایشان زندگی , رنگ و درخشش خاصی تزریق می کند ( و البته قیمت عکس های آن ها را نیز بیشتر می کند ) .
اگر می خواهید تصویر یا اتفاقی را که می خواهید از آن عکس برداری کنید بزرگ جلوه دهید , با فلش تان هم امتحان کنید . اینگونه فن استفاده از فلش در روز را هم فرا خواهید گرفت .

۱۰. درس دهم :
عکس ها را در سایز %۱۰۰ بازبینی کنید .

درس دهم : بازبینی در اندازه 100 درصد

درس دهم : بازبینی در اندازه ۱۰۰ درصد

چک نکردن کامل عکس ها ممکن است در آینده برای شما گران تمام شود و وقتی این موضوع آشکار می شود که شما پکیج پرینت acrylic ( آرکلریلکی ) ۱۶*۲۰ اینچی را مرتب می کنید . برای اطمینان , همه ی قسمت های یک عکس را در حالت زوم %۱۰۰ روی صفحه نمایش چک کنید .

۱۱. درس یازدهم :
وسایل تان را ضد آب کنید .

درس یازدهم : ضد آب کردن وسایل

درس یازدهم : ضد آب کردن وسایل

مگر آن که کارخانه دوربین و لنزتان را ضد آب ساخته باشد تا نیاز به چنین لوازمی نداشته باشید . کیت شما حتی با کمی باران ( یا باد شن و ماسه ) می تواند عیب های بزرگی پیدا کند که در نهایت دوربین تان یک دوره سرویس کامل نیاز دارد . کیت های ضد آب مخصوص وجود دارند , اما اگر فعلا هزینه خرید آن را ندارید , یک کیسه پلاستیکی تمیز به اضافه ی یک نوار لاستیکی (یا کائوچو ) می تواند مانعی در درز های لنز باشد .تاریخ آخرین ویرایش: 1393/07/02

عایقهای نانو جایگزین ایزوگام - نانوپلیمر  و نانوسیلیکون
قبول آگهی
محک
تات کالا